Dnes je středa 21. listopadu 2018   ::   svátek má Nikola   ::   světec dne Zasvěcení Panny Marie v Jeruzalémě

Kontakty:

Římskokatolická farnost Brankovice
Náměstí 109
683 32 Brankovice

E-mail: brankovice@mojefarnost.cz

Světec dne

21. listopadu 2018

Zasvěcení Panny Marie v Jeruzalémě

Spolu s východními křesťany slavíme uvedení Panny Marie do chrámu, v němž se již jako tříletá zasvětila službě Bohu. Událost je známa z ústního podání a prostřednictvím sv. Kateřiny Emmerichové se dovídáme, že malá Marie, která již uměla číst, se při této slavnosti zavázala k mnohému odříkání. Rozhodnuta k požívání nápojů a pokrmů jen nejchudších, spát na zemi a v noci vstávat k modlitbě. Tak s láskou k Bohu prosila o příchod Spasitele, o záchranu lidstva. Pokání s láskou k bližním a modlitba s postem, to jsou prostředky, které Panna Maria již dříve ve svých zjeveních a zvláště dnes z Medugorje doporučuje svým dětem, celému ohroženému lidstvu.

Náměty a připomínky k podobě těchto stránek můžete zaslat na adresu farnosti brankovice@mojefarnost.cz