Dnes je pondělí 27. ledna 2020   ::   svátek má Ingrid   ::   světec dne sv. Anděla Mericiová, panna

Kontakty:

Římskokatolická farnost Brankovice
Náměstí 109
683 32 Brankovice

E-mail: brankovice@mojefarnost.cz

Světec dne

27. ledna 2020

sv. Anděla Mericiová, panna

+ r. 1540

Jako sirotek byla se svou sestrou vychovávána u strýce. Již od dětství ji vedla touha následovat svaté. Po brzké smrti své sestry vstoupila Anděla do 3. řádu sv. Františka v Brescii. Svůj život naplňovala skutky tvrdého pokání, projevovala moudrost a podivuhodnou znalost lidských povah. Ve 22 letech se po smrti strýce vrátila do Desenzana. Vykonala pouť do Svaté země. Založila družinu panen sv. Voršily, které se staraly o výchovu dívek a ošetřovaly nemocné. Členky bydlely v rodinách a kromě zmíněných povinností konaly předepsané povinnosti. Družinu vedla tři roky a pak se připravovala na smrt.

Náměty a připomínky k podobě těchto stránek můžete zaslat na adresu farnosti brankovice@mojefarnost.cz